logo_blitz logo_unl

Програма Відповідальної гри

Ми взяли на себе зобов’язання проводити лотерею у соціально відповідальний спосіб. Нашою метою є проведення захоплюючих та привабливих лотерейних ігор, які приносять задоволення та розвагу для кожного, надаючи можливість здійснити мрію. Наші лотереї випускаються у відповідальний спосіб, захищають вразливих осіб та осіб віком до 18 років. Саме з цією метою ми створили програму Відповідальної гри, яка складається із наступних розділів.

Дослідження

Сприяння (наприклад ініціювання, участь, повідомлення про результати) дослідній роботі та/або дослідженням, в тому числі з незалежних джерел, щоб сприяти розумінню гральної залежності з боку суспільства. Ці результати також використовуються для розробки заходів по дотриманню принципів Відповідальної гри.

Тренінги

Надання всім співробітникам інформації про програму Відповідальної Гри за допомогою відповідних каналів зв'язку.

Забезпечення підтримання відповідного рівня обізнаності щодо принципів Відповідальної Гри у всьому Підприємстві, щоб зробити принципи Відповідальної Гри невід'ємною частиною повсякденної діяльності.

Відповідні співробітники (у тому числі тимчасові співробітники і позаштатні співробітники) проходять, виходячи з посадових вимог та взаємодії з гравцями, підготовку з вивчення принципів Відповідальної Гри.

Віддалені ігрові канали

Наявність у віддалених ігрових платформах (Інтернет, телебачення, мобільні пристрої) таких функцій, як:

 • підтвердження адреси;
 • системи перевірки віку;
 • можливість встановлення обмежень на гру;
 • наявність функції самовиключення для гравців;
 • перевірка реальності на ігровому екрані;
 • система захисту даних;
 • відображення значення ставок;
 • система самостійної оцінки можливостей, щоб допомогти людям оцінити, наскільки відповідально вони грають;
 • посилання на інформацію про відповідальну гру, політику щодо дотримання принципів відповідальної гри, джерела, де можна знайти поради, та служби підтримки (наприклад, телефонні служби підтримки, адреси центрів лікування).

Реклама та маркетинг

Створений рекламний та маркетинговий кодекс, який є обов’язковим до виконання. Положення про виконання умов цього кодексу включене до усіх необхідних договорів. Усі рекламні матеріали узгоджуються із відповідальною особою перед публікацією або друком. У всю можливу маркетингову продукцію включений знак вікового обмеження 18+.

Вплив ігор

Оцінка факторів ризику кожної з ігор та їх впливу на гравців за допомогою провідних фахівців профільних закладів. Адаптація ігор на основі зроблених висновків.

Розповсюджувачі

Всі розповсюджувачі отримують інформаційні матеріали (наприклад, брошури, листівки, плакати тощо), з тим щоб підвищити свою обізнаність про принципи Відповідальної Гри, а також отримують роз’яснювальну інформацію з питань, що стосуються гральної залежності.

Нові розповсюджувачі проходять підготовку з вивчення принципів Відповідальної Гри до отримання дозволу на продаж лотерей.

Розповсюджувачі поінформовані у письмовій формі про те, що вони не мають права пропонувати кредитні кошти гравцям.

Якщо пропонується обладнання з можливістю самовиключення, такі як картка гравця, розповсюджувачі проінформовані (у письмовій формі), як ці схеми працюють і як їх можна активувати/ видалити власне гравцем або для гравців.

Освіта Гравців

Наступні питання включені в інформацію, призначену для гравців (у тому числі у випадку віддалених каналів):

 • детальна інформацію про шанси на перемогу в кожній грі, яка дозволяє людям оцінити ризики та переваги гри;
 • інформація щодо обмеження віку гравця;
 • інформація про принципи Відповідальної Гри та інформацію про те, де можна отримати допомогу у разі гральної залежності.

Якщо наведена вище інформація не доступна у друкованому вигляді в пунктах розповсюдження (наприклад, роздрібні магазини), наявні чіткі дані , де можна отримати таку інформацію гравцям/роздрібним торгівцям (розповсюджувачам). У разі наявності матеріалу в друкованому вигляді, він розміщений у місці, де його можна взяти непомітно. Якщо в тому місці розташовані банкомати, листівки кладуть поруч з ними.

Допомога проблемним гравцям

Сприяння діяльності організацій, лікувальних центрів та/або медичних працівників, які борються з гральною залежністю для розуміння перспективи гральної залежності щодо впливу на лотерейну продукцію та відповідної реклами на їх становище.

Надання відповідної інформації гравцям та розповсюджувачам про такі медичні заходи, та співпраця з медпрацівниками щодо інформації про послуги, які існують для людей з гральною залежністю. Зазначена інформація (контактні дані/телефон служби підтримки) доступна в друкованому вигляді і знаходитися на чільному місці у гральних залах, а також доступна на веб-сайтах.

Гаряча лінія підтримки гравців із залежністю: 0 800 505 151

Правила Відповідальної гри

 • Продаж лотерейних білетів здійснюється виключно особам, які досягли 18 років. При наявності сумнівів щодо віку гравця, оператор залишає за собою право перевірки документів гравця.
 • Участь у лотереї не є альтернативою роботі або засобом подолання фінансових труднощів. Участь у лотереї - це розвага, а не спосіб заробітку коштів.
 • Ви маєте бути готові до програшу, та сприймати його виключно як частину гри.
 • Гра має відбуватись на "вільні" кошти, тобто кошти, виділені суто на розваги та відпочинок.
 • Ви маєте встановити власний ліміт витрат на гру, котрий суттєво не вплине на ваш бюджет, та суворо притримуватись його.
 • В жодному разі не грати в кредит та не брати в борг кошти на гру.
 • Ні в якому разі не намагатись "відігратись", адже існує вірогідність втрати великої суми коштів в наслідку спроби відшкодування збитків.
 • До виграних коштів необхідно ставитись як до "премії", а до програних - як до "вартості" вашої розваги.
 • Ви маєте самостійно встановити ліміт часу на гру та дотримуватись його, не зважаючи на те виграєте ви, чи ні.
 • Лотерея не має займати основне місце в вашому житті та заміщати сім'ю, спорт, роботу, друзів.
 • Завжди потрібно пам'ятати, що виграш у лотереї - це випадковість. Не довіряйте будь-яким інструкціям, системам або уловкам.
 • Робіть регулярні перерви у грі.
 • Грати у стані алкогольного або наркотичного сп'яніння суворо заборонено. Так само як вживати алкогольні напої під час гри.
 • Завжди грайте у законні ігри, де гра відбувається відповідно до чесних і прозорих правил.
 • Завжди ознайомлюйтесь із правилами гри, шансами та вірогідністю, та обирайте гру, яка найбільше вам підходить.

Гаряча лінія підтримки гравців із залежністю: 0 800 505 151

Батьківський контроль

Нажаль, інколи трапляється так, що діти втягуються до лотерей або навіть до азартних ігор. Адже їх, ще до кінця не сформована, психіка не в змозі контролювати азарт, що виникає під час гри. Найкращій варіант запобігання цьому явищу - довірливі та дружні відносини з батьками. Логічне пояснення дітям чому неповнолітнім особам заборонено грати, які наслідки можуть чекати на людей із ігровою залежністю, чому вона виникає та як її уникнути

Але батьки не завжди мають таку можливість, тож ми підготували для вас список програм (та їх короткий опис), які допоможуть вам обмежити доступ дитини до ігрових сайтів. Потрібно лише встановити обраний додаток на смартфон дитини та на домашній ПК.

Також пам'ятайте, що дитина може скористатись вашим смартфоном у ігрових цілях, тож пильнуйте його.

Якщо ви переживаєте, що діти отримають доступ до вашого акаунту Національної Лотереї, тримайте свій логін та пароль у секреті. Також існує багато сторонніх сайтів, які можуть допомогти відстежити або обмежити доступ до деяких сайтів або користування комп’ютером, такі як:

Net Nanny - програма-фільтр, що захищає дітей від ресурсів з неприйнятним змістом: www.netnanny.com

CYBERsitter - програма-фільтр, що дозволяє батькам створити свій власний список заблокованих сайтів: www.cybersitter.com

Гаряча лінія підтримки гравців із залежністю: 0 800 505 151

Способи самообмеження

У деяких випадках, звичайна гра в лотерею може перерости у справжню ігроманію. Ми розуміємо потенційний ризик, що існує а також хочемо, щоб ви були обізнані у цьому питанні.

Встановіть ліміт витрати коштів на певний період часу (день, тиждень, місяць) та чітко притримуйтесь його

Дослідження показали, що якщо людина завчасно встановлює суму, яку вона хоче витратити на гру, то проблеми із ігроманією трапляються рідше. Так само і ми пропонуємо вам встановити ліміт на гру у вашому особистому кабінеті.

Самовиключення

Якщо ви відчуваєте, що потребуєте відпочинок або перерву у грі, ви маєте змогу заблокувати свій аккаунт на період 1 день, тиждень, місяць або назавжди. У цей час ви не матимете доступу до особистого кабінету та змоги грати.

Встановіть на ПК та смартфон додаток, блокуючий ігрові сайти

Якщо ви відчуваєте, що самотужки не можете відмовитись від гри, ви маєте змогу встановити один із додатків блокуючих ігрові сайти та додатки.

Пройдіть тест на ігроманію

Дуже важливо тримати руку на пульсі своєї звички, щоб мати змогу попередити її можливі погані наслідки. Тож ми розробили для вас тест, який допоможе зрозуміти чи не заважає ваше хобі життю та чи не розвивається в потенційно небезпечну звичку. Пройти тест

Гаряча лінія підтримки гравців із залежністю: 0 800 505 151

Зверніться до наших центрів допомоги

Назва закладу Адреса закладу Контакти
ГРОМАДСЬКА СПІЛКА "МІЖНАРОДНА АНТИНАРКОТИЧНА АСОЦІАЦІЯ" 03037, м. Київ,
просп. Валерія Лобановського, 54
0-800-50-51-51
ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ПРАВОСЛАВНИЙ ДУШОПІКЛУВАЛЬНИЙ ЦЕНТР ІМЕНІ ГЕОРГІЯ ПОБІДОНОСЦЯ" 08170, Київська область,
с. Віта-Поштова, вул. Незалежності, 14
38 (095) 555-49-11
ХАРКІВСЬКА ФІЛІЯ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ "ПРАВОСЛАВНИЙ ДУШОПІКЛУВАЛЬНИЙ ЦЕНТР ІМЕНІ ГЕОРГІЯ ПОБІДОНОСЦЯ" 61020, м. Харків,
вул. Третя, буд. 1
38 (050) 178-38-17
МІЖНАРОДНА ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ЦЕНТР ЗДОРОВОЇ МОЛОДІ" 03037, м. Київ,
просп. Валерія Лобановського, 54
0-800-50-51-51
ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОБЛАСНА ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ЦЕНТР ЗДОРОВОЇ МОЛОДІ" 49000, м. Дніпро,
пр. Д. Яворницького 60, офіс 52
38 (067) 653-36-65
ДНІПРОВСЬКА ФІЛІЯ ГРОМАДСЬКОЇ СПІЛКИ "МІЖНАРОДНА АНТИНАРКОТИЧНА АСОЦІАЦІЯ" 49000, м. Дніпро,
пр. Д. Яворницького 60, офіс 52
38 (067) 653-36-65
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ФІЛІЯ ГРОМАДСЬКОЇ СПІЛКИ "МІЖНАРОДНА АНТИНАРКОТИЧНА АСОЦІАЦІЯ" 76007, м. Івано-Франківськ,
смт.Ворохта, вул. Миру, 64
38 (068) 454-58-58
КРОПИВНИЦЬКА ФІЛІЯ ГРОМАДСЬКОЇ СПІЛКИ "МІЖНАРОДНА АНТИНАРКОТИЧНА АСОЦІАЦІЯ" 25004, м. Кропивни́цький,
вул. Хабарівська буд.5, корп.2, кв. 63
38 (066) 588-52-08
ЛЬВІВСЬКА ФІЛІЯ ГРОМАДСЬКОЇ СПІЛКИ "МІЖНАРОДНА АНТИНАРКОТИЧНА АСОЦІАЦІЯ" 79021, м. Львів,
вул. Кульпарківська, 95
38 (068) 994-10-19
ОДЕСЬКА ФІЛІЯ ГРОМАДСЬКОЇ СПІЛКИ "МІЖНАРОДНА АНТИНАРКОТИЧНА АСОЦІАЦІЯ" 65113, м. Одеса,
просп. Академіка Глушка, 2, кв. 155
38 (097) 235-34-34
ХАРКІВСЬКА ФІЛІЯ ГРОМАДСЬКОЇ СПІЛКИ "МІЖНАРОДНА АНТИНАРКОТИЧНА АСОЦІАЦІЯ" 61020, м. Харків,
вул. Третя, буд. 1
38 (050) 178-38-17
ХЕРСОНСЬКА ФІЛІЯ ГРОМАДСЬКОЇ СПІЛКИ "МІЖНАРОДНА АНТИНАРКОТИЧНА АСОЦІАЦІЯ" 73003, м. Херсон,
пр. Ушакова, 21, Поліклініка № 1, каб.45
38 (099) 099-10-61
ЧЕРКАСЬКА ФІЛІЯ ГРОМАДСЬКОЇ СПІЛКИ "МІЖНАРОДНА АНТИНАРКОТИЧНА АСОЦІАЦІЯ" 18007, м. Черкаси,
вул. Ільїна, 408
38 (098) 488-18-68
ЧЕРНІВЕЦЬКА ФІЛІЯ ГРОМАДСЬКОЇ СПІЛКИ "МІЖНАРОДНА АНТИНАРКОТИЧНА АСОЦІАЦІЯ" 58003, м. Чернівці,
вул. Буковинська, 69а
38 (098) 080-11-88
ЧЕРНІГІВСЬКА ФІЛІЯ ГРОМАДСЬКОЇ СПІЛКИ "МІЖНАРОДНА АНТИНАРКОТИЧНА АСОЦІАЦІЯ" 14000, м. Чернігів,
вул. Гонча, 2
38 (050) 813-75-04
УЖГОРОДСЬКА ФІЛІЯ ГРОМАДСЬКОЇ СПІЛКИ "МІЖНАРОДНА АНТИНАРКОТИЧНА АСОЦІАЦІЯ" 88014, м. Ужгород,
вул. Котляревського, 12а
38 (095) 022-30-32

«Вплив гри в лотерею на розвиток ігроманії в Україні»

Українська Національна Лотерея та Міжнародна Антинаркотична Асоціація провели перше всеукраїнське соціологічне дослідження «Вплив гри в лотерею на розвиток ігроманії в Україні».

Для того, щоб боротись з проблемою – потрібно її розуміти. Метою дослідження було виявити рівень обізнаності населення щодо проблеми ігрової залежності та визначити, з якими проявами такої проблеми зіштовхуються гравці в лотерею. Дослідження проводилось в 12 українських містах з населенням більше 50 тис. осіб протягом серпня 2018 р. За результатами дослідження було виявлено доволі багато важливих та цікавих аспектів.

 • Лише 4% усіх респондентів грають на гроші постійно. 10% - грають інколи. 20% опитаних колись грали, та перестали. 51% зазначили, що азартна гра їх взагалі не цікавить;
 • 57% опитуваних вважають, що скоріш за все ігрова залежність виникне саме у тих гравців, які надають перевагу грі в карти на гроші, в казино, та на гральних автоматах;
 • 40% респондентів вважають, що відповідальна гра передбачає в першу чергу отримання задоволення від гри і саме це має бути істинними мотивами гри. 16 % опитуваних зазначили, що відповідальний гравець ніколи не має жертвувати родиною та роботою заради гри;
 • 62% респондентів вважають, що з проблемою ігрової залежності може стати кожен, не залежно від статусу і віку. 11% вважають найбільш вразливою верствою населення студентів, 9% - безробітних.
 • 58% усіх респондентів вважають, що ігрова залежність проявляється у тому, що гравець програє великі грошові суми та намагається відігратися. На думку 61% опитуваних, такий гравець буде повертатися, щоб відігратися кожного разу, коли програє. 14% зазначили в якості прояву залежності різкі зміни настрою: ейфорія під час гри та депресія за відсутності можливості зіграти. На думку 13%, саме проведення більшої частини вільного часу у гральних закладах свідчить про наявність у людини проблеми.

Українське населення показало достатньо високий рівень обізнаності щодо проблеми ігрової залежності, а розповсюдженість ознак такої проблеми серед гравців доволі низька і не перевищує 4% від загальної кількості гравців. Значимих ознак ігрової залежності серед гравців у лотерею не спостерігається. Українська Національна Лотерея пропонує Вам ознайомитись з повним звітом щодо результатів соціологічного дослідження «Вплив гри в лотерею на розвиток ігроманії в Україні», який Ви можете знайти нижче.

Результати розіграшів

Результати розіграшів Ви можете переглянути за цим посиланням